Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni sił gwarantuje nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także wspiera liczne procesy zachodzące w tym czasie w organizmie. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o jakość i długość swojego wypoczynku, urządzając komfortową sypialnię wyposażoną w odpowiednio skomponowane łóżko. Na co warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze – materac

Podstawowym elementem każdego łóżka jest dobry materac. Zapewnia nam prawidłowe wsparcie kręgosłupa, a także higieniczne warunki do wypoczywania. Każdy model wyróżnia się innowacyjnymi cechami wynikającymi z zastosowanego wewnątrz wypełnienia, jednak istnieją cechy, które posiada każdy wysokiej jakości materac. Zaliczyć do nich można:

  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia,
  • siedem stref twardości.

Jednak często przy wyborze podłoża do spania ogranicza nas metraż sypialni, przez co decydujemy się na wersalkę. Aby móc zwiększyć jakość i komfort wypoczynku na niej, warto dodatkowo zakupić materac nawierzchniowy 100×200, który jest w stanie wygładzić powierzchnię oraz zmienić twardość.

Jak skomponować wygodne łóżko Poznaj 3 podstawowe elementy jego wyposażeniaPo drugie – kołdra

Mało kto z nas wyobraża sobie położenie się do łóżka i zaśnięcie bez otulenia się kołdrą. Produkt ten odgrywa niezwykle ważną rolę, jeśli chodzi o wpływanie na zdrowy sen, gdyż odpowiada za utrzymanie komfortowej dla użytkownika temperatury. Warto również zaznaczyć, że w dużej mierze zapobiega przegrzewaniu się ciała oraz wychładzaniu. Decydując się na kołdrę, warto uwzględnić kilka czynników, w tym:

  • właściwości antyalergiczne, czyli żeby nie gromadziła alergenów,
  • stopień cyrkulacji powietrza, czyli żeby była to kołdra przewiewna,
  • wielkość, czyli odpowiednią szerokość i długość,
  • rodzaj wypełnienia, czyli czy jest pochodzenia naturalnego lub syntetycznego.

Po trzecie – poduszka

Poduszka w łóżku znajduje się w dwóch wariantach – dekoracyjnym, który ma tylko ładnie wyglądać i użytkowym, odpowiadającym za komfortowy wypoczynek. Ważne jest, aby odpowiednio wybrać model, na którym spędzamy całą noc, gdyż odpowiada on za prawidłowe wsparcie górnych partii mięśni, takich jak głowa, barki czy kręgosłup w odcinku szyjnym. Z uwagi na to, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar, twardość i rodzaj wypełnienia. Poza tym, zarówno kołdrę, jak i poduszkę warto wyposażyć się w bardzo ważny produkt do spania, jakim jest pościel dobra.
Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sen stanowi pierwotną potrzebę fizjologiczną, która zajmuje nam aż ⅓ życia, czyli średnio osiem godzin dziennie. Właśnie dlatego warto już dziś wyposażyć swoją sypialnię w komfortowe łóżko składające się z materaca, kołdry i poduszki.
Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/