Czy wiemy, jak zapewnić sobie spokojny sen? Otóż najlepiej poprzez wysokiej jakości podłoże do spania! Na współczesnym rynku mamy dostęp do różnych mebli, takich jak wersalka lub łóżko z materacem, które są chętnie wykorzystywane w sypialni. Oferują one różnego rodzaju cechy oraz właściwości, które pozytywnie lub negatywnie wpływają na sen. 

Dlaczego warto zainwestować w dobre podłoże do spania? 

Sen stanowi fizjologiczną potrzebę każdego człowieka, bez której nie jesteśmy w stanie wykonywać podstawowych czynności. Jednak, czy zdajemy sobie sprawę z tego, że zdrowy sen to nie tylko energia na kolejny dzień, ale także właściwie funkcjonujący organizm? Jak się okazuje, wysokiej jakości i odpowiedniej długości wypoczynek odpowiada za:

  • odporność,
  • kondycję fizyczną,
  • pamięć i koncentrację.

Właśnie dlatego warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości podłoże do spania, jakie jest w ofercie wielu miast, takich jak Puławy. A co będzie lepsze – wersalka czy materac?

Wersalka – wady i zalety

Najlepsze podłoże do spania - materac czy wersalka? Sprawdź, co jest dostępne w Twojej okolicy!Wersalka to mebel, który chyba każdy z nas zna. Najczęściej gości w salonach i jest użytkowana w ciągu dnia przez wszystkich domowników. Jednak z uwagi na jej budowę oraz możliwość składania i rozkładania – coraz częściej jest wykorzystywana zamiast łóżka w sypialni. Niestety, na dłuższą metę przynosi to więcej szkody niż pożytku, gdyż nie jest w stanie zagwarantować nam zdrowego snu, gdyż:

  • gromadzi alergeny, stwarzając niehigieniczne warunki do wypoczywania,
  • nie zapewnia prawidłowego wsparcia sylwetki użytkownika,
  • uniemożliwia regenerację mięśni.

Każdy z tych czynników w negatywny sposób wpływa na jakość snu, przez co budzimy się rano niewyspani i zmęczeni. Zatem, jakie jest lepsze rozwiązanie?

Materac – wady i zalety

Oprócz wersalki, w wielu miastach, takich jak Jasło, mamy dostęp do materacy. Są to produkty stworzone w celu zagwarantowania nam spokojnego oraz efektywnego wypoczynku. Wyróżniają się budową oraz unikalnymi cechami, dzięki którym możliwe jest:

  • wypoczywanie w antyalergicznym i higienicznym środowisku,
  • prawidłowe wsparcie sylwetki oraz kręgosłup,
  • zapewnienie właściwej regeneracji mięśni.

Nie da się zaprzeczyć, że materac do spania to właściwy wybór, jeśli chcemy zapewnić sobie zdrowy wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że w zależności od wybranego przez nas rozmiaru, mogą zajmować dość dużą część sypialni, zwłaszcza z małym metrażem.

Dobre podłoże do spania to podstawowy element wyposażenia każdej sypialni. Jak się okazuje, w tej roli najlepiej sprawdzi się łóżko z materacem, gdyż wyróżnia się unikalną budową oraz właściwościami. Zatem już dziś sprawdźmy, jaki model pasuje do nas!