Wybór odpowiedniego podłoża do snu wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Ci, którym zależy na komforcie, właściwościach prozdrowotnych i innych ważnych kwestiach powinni zwrócić uwagę na kluczowe czynniki, takie jak wypełnienie, czy też twardość. Rynek sypialniany pęka w szwach od ciekawych propozycji – w ostatnim czasie dołączyły do nich materace naturalne

Hilding Mistral – poznaj jego budowę!

Hilding Mistral to jeden z reprezentantów wspomnianych wcześniej, naturalnych podłoży do snu. Jego budowa opiera się na wszystkim dobrze znanych sprężynach kieszeniowych, które charakteryzują się tym, że każdy element znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac staje się niesamowicie elastyczny punktowo i szalenie wygodny. Za amortyzację działania tych elementów odpowiadają pianki o różnych twardościach. Po stronie bardzo twardej znajduje się pianka Naturalis nasączona olejem rycynowym, a po bardziej miękkiej – wysokoelastyczna pianka HR, w której olejek sojowy zastępuje chemiczne związki. Za zwiększenie poziomu twardości i podwyższenie odporności na odkształcenia odpowiada mata kokosowa.

Naturalne surowce – powód, dla którego Hilding Mistral jest tak wyjątkowy

Zastanawiasz się, czy materace naturalne to dobry wybór Poznaj Hilding Mistral!Wspomniana wcześniej mata kokosowa to całkowicie naturalna warstwa ekologiczna pochodząca z łupin orzecha kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem. Dodanie tego elementu zwiększa twardość materaca, zapewniając komfort osobom cięższym oraz preferującym spanie w tego typu podłożu. Olej rycynowy pochodzi z jednej z najstarszych roślin leczniczych znanych człowiekowi. Jest powszechnie stosowany w medycynie i pielęgnacji skóry – jest składnikiem o naturalnych właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych, przeciwbólowych i nawilżających. W materacu naturalnym jest nasączono nim piankę, dzięki czemu jego właściwości są zmaksymalizowane. Olejek sojowy jest z kolei surowcem, który zastępuje związki chemiczne i sprawia, że podłoże jest produktem w pełni bezpiecznym dla zdrowia. Jego działanie jest bardzo zbliżone do wcześniej wspomnianego oleju rycynowego.

Miękki i funkcjonalny pokrowiec Linen

Czy wiesz, że pokrowiec to element wyposażenia sypialni, który również ma ogromny wpływ na jakość nocnego wypoczynku? Materac naturalny Hilding Mistral, podobnie jak inne propozycje wchodzące w skład tej kolekcji, są pokryte luksusowym, niesamowicie puszystym pokrowcem Linen. Wykonany jest z włókna lnianego jako warstwy wierzchniej i otaczającej go bawełny organicznej. Len to bardzo oddychająca i wyjątkowo miękka tkanina, która sprawia, że tkanina jest świeża i sucha w dotyku. Jego największą zaletą jest to, że pomaga rozluźnić mięśnie i obniżyć temperaturę ciała. Z kolei bawełna organiczna pozyskiwana z upraw ekologicznych to tkanina, która pozwala skórze oddychać, wchłania wilgoć i posiada cenne właściwości termoregulacyjne.

Hilding Mistral to świetny produkt nie tylko dla osób, które na co dzień dbają o środowisko, ale także dla tych, którzy preferują sen na twardym podłożu oraz dla par. Fakt, iż jest to produkt naturalny może być dla niektórych czynnikiem decydującym, a dla innych jedynie drobną zachętą.

Materac Mistral, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/