Sypialnia – miejsce najczęściej kojarzone z wypoczynkiem. W końcu to właśnie tam po całym dniu udajemy się, aby w końcu zdrzemnąć się lub zasnąć i obudzić się dopiero rano. Jednak jakość naszego snu zależy nie tylko od temperatury panującej w pomieszczeniu czy zjedzonych na noc potraw, ale także i materaca, w jaki jest wyposażone łóżko. Wybierając go powinniśmy zwrócić uwagę na twardość materaca oraz jego indywidualne parametry, które odpowiadałyby naszym potrzebom. Tylko czym jest “twardość materaca” i jak ją określić?

Twardość materaca – czyli co?

Leżąc na materacu często stwierdzić można, czy jest on dla nas zbyt miękki i zapadamy się w nim, czy może zbyt twardy. To wrażenie interpretowane jest jako twardość materaca, która dla każdego człowieka jest indywidualnym parametrem. Zależy ona od dwóch czynników – osobistych preferencji oraz wagi, dzięki czemu wyróżnić można cztery twardości:

  • H1 – materac miękki, dla osób poniżej 60 kg,
  • H2 – materac średni, dla osób ważących od 60 kg do 80 kg,
  • H3 – materac twardy, dla osób ważących od 80 kg do 100 kg,
  • H4 – materac bardzo twardy, dla osób ważących powyżej 100 kg.

W sklepie stacjonarnym można przetestować materac i położyć się na nim, dzięki czemu z łatwością ocenimy, czy dana twardość jest odpowiednia.

Czym jest Centrum Sypialni?

Centrum Sypialni - dystrybutor materacy HildingJednym z dystrybutorów powszechnych i popularnych na rynku materacy Hilding jest firma Centrum Sypialni. To właśnie oni za pośrednictwem sklepów stacjonarnym Oświęcimiu, Chrzanowie oraz Olkuszu, a także poprzez stronę internetową centrumsypialni.pl wyposażają Polskie sypialnie w materace Hilding. Centrum Sypialni posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży meblowej, które zaowocowało wykwalifikowanymi pracownikami. W ten sposób klienci mają do dyspozycji profesjonalnych doradców, którzy odpowiednio pomogą dobrać twardość materaca do potrzeby danej osoby.

Oferta Centrum Sypialni

W ofercie Centrum Sypialni znajduje się wiele materacy Hilding – piankowych, lateksowych czy hybrydowych. W zależności od asortymentu sklepu stacjonarnego znaleźć można materace bardzo twarde – Hilding Foxtrot oraz niezwykle miękkie – Hilding Rumba. Sklepy stacjonarne pozwolą na odpowiednie przetestowanie materaca i upewnienie się, że wybrana twardość pasuje do preferowanej. Inna opcja jest zakup poprzez stronę internetową, na której mamy dostępny cały asortyment. Dodatkowo każdy może indywidualnie wybrać, ponieważ każdy materac zaopatrzony jest w rozbudowany opis właściwości. Zakup online gwarantuje dostawę oraz wniesienie materaca, a także zaoszczędzenie czasu.

Odpowiedni wybór materaca może przysporzyć problem każdemu, dlatego warto skontaktować się z profesjonalna firmą, jaką jest Centrum Sypialni, dystrybutor materacy Hilding. Doradcy na pewno w odpowiedni sposób pomogą dopasować materac do naszych indywidualnych potrzeb, a dodatkowo posłużą dobrą radą w czasie wyboru. Forma zakupu – poprzez sklep stacjonarny czy sklep internetowy jest uzależniona od wyboru użytkownika.