Materac piankowy czy lateksowy? Zastanawiasz się, na który będzie Ci wygodniej, jednak kompletnie nie wiesz na co patrzeć wybierając idealny produkt? Dzisiaj podpowiemy jak wybrać materac dopasowany do Twoich potrzeb!

Materac piankowy: czyli jaki?

Materaca piankowe to naprawdę bardzo szeroka kategoria produktów! To wszystko przez to, że pianki należą do surowców, które rozwijają się najprężniej, dlatego decydując się na tego typu modele bez wątpienia uda nam się znaleźć najlepszy dla nas! Naszą uwagę przykuć powinny produkty wypełnione pianką termoelastyczną, która pod wpływem temperatury przystosowuje się do kształtu ciała. Co ważne, po wstaniu z łóżka całość wraca do swojego pierwotnego kształtu, dlatego wskazane wyroby należą do naprawdę trwałych. Inną opcją są materace wypełnione pianką wysokoelastyczną, która świetnie wzmacnia całą konstrukcję, gwarantując jednocześnie sprężystość i elastyczność. Za komfort odpowiada tutaj wyprofilowanie całości w siedem stref twardości, dzięki czemu w odpowiedni sposób podpierają każdą partię ciała. Pianki oczywiście mogą być w odpowiedni sposób łączone tak, aby otrzymać jak najlepszy efekt: stąd właśnie tak wiele produktów znajdziemy na rynku.

Materace piankowe czy lateksowe: który wygodniejszy?Materac lateksowy: czy to dobre rozwiązanie?

Materace lateksowe doceniane są ze względu na ich szereg pozytywnych właściwości. Wskazany surowiec jest na tyle uniwersalny, że świetnie sprawdza się zarówno w modelach przeznaczonych dla najmłodszych, lecz również w standardowych produktach dla dorosłych. Tego typu wyroby są bardzo odporne, nie odkształcają się i porządnie podpierają ciało. Ważną kwestią są tutaj również właściwości antybakteryjne, ponieważ materace lateksowe są szczególnie polecane dla osób zmagających się z nadwrażliwością układu oddechowego. Zapobiegają one w skuteczny sposób rozwojowi grzybów, pleśni oraz wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, które powodować mogą niepożądane reakcje.

Idealny materac

Jak już wspomnieliśmy na rynku znajdziemy naprawdę szeroką gamę produktów. Mówiąc o materacach do spania wypełnionych termoelastyczną pianką Visco przyjrzyjmy się modelowi Hilding Salsa, gdzie wspomniane wypełnienie stanowi warstwę wierzchnią zapewniając nam prawdziwą przyjemność w czasie nocnego odpoczynku. Pod uwagę warto też wziąć niezwykle wygodny wyrób wysokoelastyczny czyli Hilding Modern posiadający aż dwa poziomy twardości. Jego wzmocniona konstrukcja sprawia, że całość nadaje się nawet dla osób cięższych, ważących do 140 kilogramów. Zastosowane tutaj rozwiązania zdecydowanie przedłużają również żywotność produktu. Dodatkowo wyprofilowanie wypełnienia w siedem stref twardości sprawia, że całość stanowi gwarancję snu na najwyższym poziomie.

Materac do łóżka? Wybieraj spomiędzy produktów najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że uda Ci się wybrać naprawdę pasujący model.