Sen jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia, który dba zarówno o nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne, jak i o codzienne dobre samopoczucie. Właściwy odpoczynek pozwala organizmowi na regenerację, wpływa na naszą zdolność do koncentracji, nastrój oraz ogólną jakość życia. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o kupno odpowiedniego materaca, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, preferencji oraz wymagań, ponieważ to od tego przede wszystkim zależy jakość naszego snu. Materace SleepMed, które znane są ze swoich zaawansowanych technologii, dla wielu osób mogą stanowić optymalne podłoże do kilkugodzinnego odpoczynku. W jaki sposób komfort materaca może wpływać na nasz sen i zdrowie? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego zapraszamy do zapoznania się z jego dalszą częścią!

Jak komfort materaca SleepMed wpływa na sen i zdrowie?

Jak komfort materaca wpływa na sen i zdrowie?Oczywiście komfort odpoczynku na materacu marki SleepMed wpływa znacząco na nasz sen oraz zdrowie. Jak dokładnie te modele mogą działać na naszą codzienność?

  • Optymalne podparcie kręgosłupa – materace SleepMed są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksymalne podparcie dla kręgosłupa. Dobre wsparcie pleców pomaga w utrzymaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa podczas snu, co jednocześnie może zmniejszyć ryzyko pojawienia się bólu pleców oraz sztywności mięśni.
  • Redukcja punktów nacisku – każdy człowiek zbudowany jest nieco inaczej, jednak najbardziej wystające części ciała są zazwyczaj takie same i są nimi biodra oraz ramiona. Materace SleepMed są bardzo często wykonywane z materiałów, które charakteryzują się dopasowywaniem do całego ciała, dzięki czemu punkty nacisku mocno się redukują.
  • Regulacja temperatury – dobrej jakości materace, a takie właśnie są modele od marki SleepMed, mogą także pomagać w regulacji temperatury ciała podczas kilkugodzinnego odpoczynku. Oddychające materiały i technologie pozwalające uzyskać maksymalną cyrkulację powietrza wewnątrz produktu, sprawiają, że komfort związany z temperaturą w łóżku jest w 100% zachowany. Jest to kluczowe przede wszystkim dla głębokiego i nieprzerwanego snu.
  • Redukcja odczuwania ruchów – materace marki SleepMed sprawiają także, że mimo spania w jednym łóżku z partnerem, oboje nie będziecie odczuwać ruchów drugiej połówki. Zapewnione jest to poprzez wykorzystanie odpowiednich materiałów w materacach marki SleepMed, które redukują odczuwanie owych ruchów.
  • Wsparcie dla stawów i mięśni – odpowiednie podparcie i redukcja punktów nacisku, o których już wspomnieliśmy wcześniej, mogą również wesprzeć zdrowie stawów oraz mięśni. Odpowiedni materac zmniejszy ryzyko pojawienia się napięcia oraz bólu, które mogą pojawić się, kiedy śpimy na nieodpowiednim modelu.
  • Lepsza jakość snu – materac marki SleepMed zapewni Ci również komfortowy i lepszy jakościowo sen. Dobry odpoczynek jest przede wszystkim kluczowym elementem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, ponieważ poprawia nastrój, koncentrację oraz ogólne codzienne samopoczucie.

Podsumowując, materace SleepMed mają szczególny wpływ na nasze zdrowie oraz znacznie lepszy sen. Dlatego warto zainwestować w jeden z wielu modeli tej marki!

Poznaj najwygodniejsze materace marki SleepMed!

Marka SleepMed w swojej ofercie ma dość sporo różnych materaców, które różnią się od siebie zarówno materiałem wypełniającym, jak i twardością. Poniżej przedstawimy kilka kultowych modeli, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę!

  • Materac SleepMed Supreme – ten model należy do materaców piankowych i doskonale sprawdzi się w sypialniach alergików, osób dużych i ciężkich, par oraz singli. Jego wkład składa się z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce, która odpowiedzialna jest za odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz produktu. Pierwsza pianka to VPPHR Hard, a druga VPPHR Soft. Dodatkowo w tym materacu znaleźć można piankę termoelastyczną VitaRest, która doskonale dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. Cały materac ma 27 centymetrów wysokości, a dostępne rozmiary to: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm oraz 180×200 cm. Jego twardość określana jest jako średnia lub twarda i można to oczywiście regulować. Jak można zauważyć materac SleepMed Supreme może być doskonałym wyborem dla naprawdę wielu osób, a Ty możesz być jedną z nich!
  • Materac SleepMed Hybrid Premium – ten model z kolei jest materacem sprężynowym, a dokładniej multipocket. Idealnie sprawdzi się dla par, singli, alergików oraz w sypialniach osób nieco większych. W jego wnętrzu znaleźć można 7-strefowy wkład kieszeniowy MPO, dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR: Hard oraz Soft, które charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do sylwetki z pomocą ciepła ciała. Dodatkowo w tym modelu znaleźć można warstwę pianki termoelastycznej VitaRest oraz po bokach piankę FlexiFoam z technologią Airforce, która dba o odpowiedni przepływ powietrza. Ten model także występuje w kilku różnych wariantach rozmiarowych, więc sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i w większych sypialniach. Cały materac ma 23 centymetry wysokości i może być twardy lub średnio twardy, ponieważ posiada możliwość regulacji twardości.
  • Materac SleepMed Natura Hybrid Plus – nasza trzecia propozycja to naturalny model materaca hybrydowego SleepMed Natura Hybrid Plus. Jest on wprost idealnym wyborem dla osób zmagających się z różnymi alergiami, dla ciężkich i dużych, par oraz singli, ale przede wszystkim dla osób pragnących zadbać o środowisko. Model ten w swoim wnętrzu ma warstwę pianki Visco Bio, warstwę pianki wysokoelastycznej HR BIO oraz warstwę pianki wysokoelastycznej Naturalis. Jeśli chodzi o sprężyny, to SleepMed Natura Hybrid Plus posiada 7-strefowy wkład kieszeniowy MPO. Natomiast po bokach tego modelu znajduje się pianka BIO PU. Całość sprawia, że jest to doskonałe podłoże do spania dla naprawdę wielu osób. Kilka warstw pianek oraz sprężyn ostatecznie daje 28 centymetrów bardzo wygodnej przestrzeni do kilkugodzinnego odpoczynku. Materac ten może być zarówno średnio twardy, jak i twardy i bardzo twardy, a to za sprawą możliwości regulacji twardości, z której wiele osób korzysta. Jeśli więc chcesz wygodnie spać i jednocześnie zadbać o środowisko, to koniecznie postaw na materac SleepMed Natura Hybrid Plus.

Jak możesz zauważyć, materace odgrywają bardzo dużą rolę w naszym codziennym zdrowiu oraz samopoczuciu. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrać materac dopasowany do naszych potrzeb, preferencji oraz wymagań. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu z marką SleepMed!

wyrób medycznySleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.