Technologia materaców przeszła długą drogę od swoich skromnych początków do współczesnych, zaawansowanych rozwiązań. Pierwsze materace, stworzone tysiące lat temu, były prostymi strukturami wypełnionymi naturalnymi materiałami, takimi jak słoma, trawa czy wełna, które miały zapewnić minimalny komfort i izolację od zimnego podłoża. W miarę upływu czasu ludzka pomysłowość i postęp technologiczny wprowadzały coraz to nowsze innowacje, które znacząco poprawiały jakość snu i komfort użytkowników. Od materaców sprężynowych, przez różnego rodzaju pianki, aż po nowoczesne rozwiązania z regulacją twardości powierzchni, na której odpoczywamy – dzisiejsze materace to wynik wielu lat badań i rozwoju. W poniższym artykule przyjrzymy się historii ewolucji materaców i odkryjemy, jak zmieniały się one na przestrzeni wieków i jakie nowoczesne technologie są obecnie dostępne na rynku, aby zaspokoić rosnące wymagania konsumentów w zakresie komfortu i zdrowego snu. Jeśli więc jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu!

Jak materace zmieniały się na przestrzeni wieków?

Rozwój materacowej technologii, czyli od pierwotnych form do nowoczenych rozwiązańHistoria materacy sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to ludzie zaczęli poszukiwać różnych sposobów na zapewnienie sobie najwygodniejszego miejsce do kilkugodzinnego odpoczynku. Oczywiście pierwsze materace były dalekie od tych, które obecne są teraz na rynku sprzedażowym i składały się z bardzo prostych materiałów, np. liści, trawy czy produktów pochodzących od zwierząt, takich jak wełna czy skóry. Tak naprawdę ludzie w dawnych czasach słali sobie miejsca do spania z tego, co samodzielnie znaleźli. Najważniejsze było odpowiednie zabezpieczenie swojego ciała przed zimnem pochodzącym z ziemi oraz zminimalizowanie nierówności podłoża. Materace starożytne, czyli te, które powstały kilka tysięcy lat temu były wykonywane przede wszystkim z liści, trawy oraz skóry i zapewniały prosty i podstawowy komfort. Następne materace, czyli te powstałe w starożytnym Rzymie składały się najczęściej z wełny, pierza oraz trzciny. Charakteryzowały się wykorzystywaniem różnych materiałów. W średniowieczu posłania wykonywano ze słomy i wełny. Cechuje je podstawowa wygoda oraz częsta wymienialność. Czasy nowożytne, jeśli chodzi o materace, są zupełnie inne, ponieważ do ich produkcji nie wykorzystuje się już liści, trawy, trzciny, wełny czy słomy, tylko bardziej nowoczesnych materiałów, takich jak różnego rodzaju pianki, sprężyny czy lateks. Mają one zaawansowane technologie i zapewniają bardzo wysoki standard.

Poznaj najnowsze technologie materacowe marki SleepMed!

Materace marki SleepMed wyróżniają się na tle innych z powodu wykorzystywania różnych technologii, które sprawiają, że te podłoża do spania są optymalne dla każdej osoby. Jakie dokładnie technologie wykorzystuje SleepMed?

  • Technologia Airforce – jest to specjalna wielowarstwowa technologia, która polega na nacięciu pianek w tak zwaną kratkę wentylacyjną. Takie nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu materac ma doskonałą cyrkulację powietrza. To natomiast zapewnia brak gromadzenia się wilgoci wewnątrz produktu, a tym samym zachowanie lepszej higieny podczas kilkugodzinnego odpoczynku.
  • Pianki termoelastyczne VitaRest i Celsius-Waterlily – obie te pianki doskonale reagują na ciepło i ciężar ciała, co sprawia, że doskonale dopasowują się do sylwetki, zapewniając jednocześnie niesamowitą miękkość i ulgę podczas leżenia. Owe pianki mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, np. na układ nerwowy, ponieważ mogą łagodzić bóle pleców oraz karku. Materace wykonane z pianki termoelastycznej VitaRest i Celsius-Waterlily pomagają utrzymać prawidłową postawę i zapewniają odpowiednią pozycję kręgosłupa przez całą noc. Pianki te mają również inne charakterystyczne cechy, a aby się o nich dowiedzieć, koniecznie przeczytaj dedykowany temu tematowi artykuł znajdujący się na stronie SleepMed.
  • Sprężyny typu Multi – sprężyny od dawna były wykorzystywane w produkcji materaców, choć wcześniej były gorszej jakości i krócej wytrzymywały pod naciskiem ciała. Teraz natomiast najnowocześniejsza technologia sprężyn typu Multi może zapewnić doskonałej jakości sen przez nawet kilkanaście lat! Materace SleepMed z kolekcji Hybrid oraz Hybrid Plus mają w swoim wnętrzu system sprężyn, które są ułożone w wyselekcjonowany sposób, a mianowicie bardzo gęsto. Każda z nich pracuje osobno, zapewniając doskonałe podparcie całego ciała przez całą noc.

Oczywiście marka SleepMed wykorzystuje więcej różnych nowoczesnych technologii, takich jak regulacja twardości, naturalne pianki czy specjalny pokrowiec Merced z taśmą 3D. Każda z nich wyróżnia się na tle innych czymś zupełnie innym. Klientom natomiast zapewniają one różnorodność wyboru, który sprawia, że każda osoba znajdzie doskonały materac dla siebie.

Jakie materace marki SleepMed mogą być dla Ciebie idealnym wyborem?

SleepMed to firma i jednocześnie producent naprawdę wielu materaców, dlatego czasami trudno wybrać klientowi ten jeden najbardziej dopasowany do jego potrzeb, preferencji oraz wymagań. Mamy nadzieję, że poniższa krótka charakterystyka dwóch wybranych modeli sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci się zdecydować na materac Sleepmed!

  • Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus – jest to podstawowy, mający 25 centymetrów grubości materac z kolekcji Hybrid Plus. Naszym zdaniem jest to doskonała wręcz opcja dla osób, które poszukują idealnego podparcia ciała i jednocześnie możliwości zmiany pozycji podczas snu. Wykonany został z 7-strefowego wkładu kieszeniowego, warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce oraz warstwy pianki hybrydowej Hybrid HY Hard również z tą technologią. Dodatkowo w tym modelu znaleźć można odpinany top Termo, który wykonany został z profilowanej pianki termoelastycznej VitaRest oraz warstwy innej pianki.
  • Materac SleepMed Natura Plus – ten model spełni oczekiwania każdego, kto koniecznie chce dbać środowisko w każdym aspekcie swojego życia, również podczas snu. Jego wnętrze składa się z warstwy pianki Visco Bio, warstwy pianki wysokoelastycznej HR BIO z technologią Airforce oraz warstwy pianki wysokoelastycznej Naturalis także posiadającą technologią dbającą o doskonały przepływ powietrza wewnątrz modelu. Takie połączenie sprawia, że jest to 28 centymetrów wysokości materaca doskonałego dla wielu osób.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak zmienił się materac w ciągu wielu lat oraz jakie innowacyjne technologie są dziś wykorzystywane do produkcji różnych modeli marki SleepMed. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

wyrób medycznySleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Natura Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.