Współcześnie coraz częściej mówi się o typach urody, które opierają się na analizie naturalnego koloru oczu, włosów oraz odcieniu cery. Obecnie wyróżnia się cztery podstawowe typy, które mają za zadanie właściwe dopasowanie do nas odpowiednich barw. A jak określić swój typ? Oto kilka wskazówek!

Podstawowe typy urody – charakterystyka

Podstawowe typy urody dzieli się na cztery pory roku, czyli wiosnę, lato, jesień i zimę. A w jaki sposób możemy je określić? I jakie kolory pasują do nas? Oto krótka charakterystyka, która pomoże nam określić swój typ!

Wiosna

Osoby o tym typie urody mają delikatną karnację. Skóra jest blada, o lekko żółtawym lub brzoskwiniowym odcieniu. Często pojawiają się tutaj także piegi. Oczy są najczęściej jasne, a włosy w odcieniu blondu. Pasujące kolory to błękit, brąz, czerwień, róż i żółć.

Lato

Jak określić swój typ urodyOsoby o tym typie urody można podzielić na trzy podkategorie – chłodne, jasne i zgaszone. Najczęściej jednak mają platynowe lub ciemne włosy, szare, lub grafitowe oczy oraz porcelanowa, lub oliwkową skórę. Pasujące kolory to khaki, szary, beż, złoto i srebro.

Jesień

Osoby o tym typie urody posiadają najczęściej jasną cerę. Klasyfikuje się tutaj także rude czy też jasnobrązowe włosy połączone z zielonymi lub intensywnie brązowymi oczami. Pasujące kolory to czerwień, szmaragd, koral i fiolet.

Zima

Osoby o tym typie urody mają porcelanową cerę. Ich włosy są ciemne, czasem kruczoczarne włosy. Tęczówki wyraźnie kontrastują z białymi gałkami ocznymi, a najczęściej mają barwę brązową lub granatową. Pasujące kolory to róż, fiolet, zieleń, granat i szarość.

Czy sen wpływa na stan naszej skóry?

Zdrowy sen, czyli taki, który charakteryzuje się wysoką jakością, odpowiednią długością oraz głębokością możemy rozpoznać po tym, że rano budzimy się pełni energii. To właśnie on w korzystny sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Jednak nie każdy z nas wie, że sen wpływa również na stan naszej skóry. Zaniedbując go, przyczyniamy się do szybszego starzenia naszej skóry. Wynika to z faktu, że w tym czasie wytwarzane są włókna kolagenowe, które są odpowiedzialne za wzmocnienie skóry oraz zmniejszenie jej podatności na wiotczenie. Oprócz tego, w czasie wypoczynku przepływ krwi jest tutaj większy. Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o zdrowy sen poprzez wyposażenie naszej sypialni w komfortowe łóżko. Składa się ono z podłoża do spania, które jest dopasowane do użytkownika m.in. pod kątem wieku https://sleepinghouse.pl/artykul/materac-dla-nastolatka—czym-powinien-si-wyrnia. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Stelaż

Nie ma co ukrywać – dobry stelaż to ważny element łóżka. Wynika to z faktu, iż konstrukcja ta odpowiada za prawidłowe podparcie materaca. W praktyce przekłada się to na zapewnienie zdrowego oraz bezpiecznego snu, a także poprawia jego wentylację. Decydując się na stelaż, pamiętajmy, aby uwzględnić konstrukcję łóżka oraz rodzaj użytkowanego przez nas podłoża do spania.

Materac do spania

Na współczesnym rynku znajdziemy wysokiej jakości materace do spania https://sleepinghouse.pl/164-materace-100×190-cm, które poprzez idealne dopasowanie do osobistych potrzeb i preferencji są w stanie zagwarantować zdrowy sen. Wynika to z faktu, iż odpowiadają za prawidłowe dopasowanie się do anatomicznych kształtów naszego ciała, przez co odpowiada za wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki.

Ochraniacz na materac

Materac może ulec zabrudzeniu oraz zawilgoceniu, przez co traci swoje pierwotne właściwości oraz szybciej ulega wyeksploatowaniu. Wykorzystując ochraniacz na materac, jesteśmy w stanie zapobiec wyżej wymienionym kwestiom. Dodatkowo niwelujemy ryzyko rozwoju roztoczy i pleśni we wkładzie. Z uwagi na to, wysokiej jakości i ochraniacz powinien być przede wszystkim wodoodporny oraz przepuszczalny dla powietrza.

Kołdra

Dobra kołdra to ważny element wyposażenia każdego łóżka. Wynika to z faktu, iż odpowiada za komfort termiczny w czasie wypoczynku. W ten sposób nasze ciało nie jest narażone na wychłodzenie czy przegrzanie. Oprócz tego gwarantuje nam przyjemne wrażenie otulenia, co często ułatwia zasypianie. Przy wyborze dobrej kołdry uwzględnia się rodzaj wypełnienia, gramaturę oraz rozmiar.

Poduszka

Poduszka dostępna na https://sleepinghouse.pl/ odpowiada za właściwe wsparcie górnych partii ciała, do których zalicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Obecnie na rynku znajdziemy trzy rodzaje, które klasyfikuje się na podstawie wypełnienia jako modele naturalne, syntetyczne oraz piankowe. Przy ich wyborze uwzględnia się głównie twardość, wysokość oraz rozmiar.

Typy urody określa się porami roku, czyli jako wiosna, lato, jesień i zima. Podział ten pozwala nam na dobranie barw, co jest przydatne zarówno w przypadku makijażu, jak i ubioru. A jak można określić swój typ? Najlepiej poprzez wykonanie testu!