Gdy uda nam się znaleźć taki materac, który jest dla nas idealny, pragniemy, aby służył nam jak najdłużej. Nie chcemy sytuacji, w której zniszczy się lub wysłuży już po krótkim czasie. Jak temu zapobiec? Poznaj sposoby, dzięki którym możesz znacząco przedłużyć żywotność materaca SleepMed!

Korzystanie ze stelaża

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby przedłużyć żywotność materaca, jest korzystanie ze stelaża. Stelaż to specjalna konstrukcja, wykonana najczęściej z drewna lub metalu, która składa się z licznych drewnianych listewek ułożonych poziomo. Ma na celu zapewnienie dodatkowego podparcia dla materaca. Gwarantuje skuteczną amortyzację i wsparcie, dzięki któremu możemy liczyć na solidność i bardzo dobre usztywnienie. Stelaż zapobiega powstawaniu się odkształceń i wgnieceń, czym wpływa na znacznie dłuższy czas użytkowania modelu. Dzięki niemu możemy liczyć na lepszą stabilizację i zwiększoną trwałość materaca. Ułatwia też równomierne rozłożenie ciężaru ciała na materacu. Sprzyja prawidłowemu podparciu kręgosłupa i karku, czym przekłada się na komfort i jakość wypoczynku.

Jak przedłużyć żywotność materaca SleepMed?Stelaż jest również istotny dla higieny snu – oferuje bowiem bardzo dobrą wentylację i przewiew powietrza. Jego obecność powoduje, że we wnętrzu materaca nie gromadzą się bakterie i inne drobnoustroje, co będzie kluczowe szczególnie dla alergików. Rodzaje stelażów mogą być różne – obecnie dużą popularnością cieszą się stelaże elektryczne, które umożliwiają dopasowanie powierzchni snu do indywidualnych potrzeb. Wystarczy jeden przycisk guzikiem, aby dostosować wysokość podnóżka lub podgłówka. Materace SleepMed, takie jak SleepMed Supreme, idealnie nadają się do regulowanych stelaży. Wynika to z tego, że wykorzystane we wkładzie tworzywa są odporne na wyginanie. Nie musimy zatem obawiać się, że podniesienie górnej czy dolnej części materaca wywoła nieestetyczne wgniecenia.

Regularne sprzątanie

Jeśli chcemy w bardzo prosty sposób przedłużyć żywotność naszego materaca, powinniśmy zadbać o systematyczne sprzątanie. To dzięki temu będziemy mogli skutecznie zapobiec rozwijaniu się bakterii, kurzu, roztoczy czy innych zanieczyszczeń na powierzchni naszego materaca. Czyszczenie materaca wpływa korzystnie na poziom higieny, który z kolei przekłada się na lepszy i bardziej jakościowy wypoczynek. Warto zatem pamiętać o regularnym odkurzaniu modelu – w ten sposób najskuteczniej pozbędziemy się kurzu. Od czasu do czasu możemy też go wietrzyć. Co pół roku zaleca się ponadto odwracanie materaca, które zmniejsza ryzyko powstawania odkształceń i wgnieceń. Jeśli zadbamy o to, aby nasze otoczenie snu było czyste i świeże, przekonamy się, że o wiele łatwiej jest nam się zrelaksować i odprężyć.

Materac nawierzchniowy lub odpinany top

Kolejnym elementem, który może nam pomóc w zachowaniu lepszej żywotności produktu, jest materac nawierzchniowy. To model, który kładzie się na główny materac, aby zapewnić mu dodatkową ochronę przed zabrudzeniami czy zniszczeniami. Materace nawierzchniowe nierzadko służą też do tego, aby zwiększyć lub zmniejszyć stopień twardości materaca. Materac SleepMed Premium Plus idzie w parze z odpinanym topem, który również może posłużyć jako materac nawierzchniowy. Został on wykonany z pianki termoelastycznej, która zapewnia idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn ciała. Wyróżnia się również świetną cyrkulacją powietrza i oddychalnością, czym wpływa pozytywnie na poziom higieny snu. Zadaniem odpinanego topu jest regulacja twardości. W przypadku tego modelu możliwe jest uzyskanie aż 6 różnych twardości. Wystarczy przepiąć materiał na drugą stronę materaca, aby zmienić jego stopień twardości. Większa twardość oznacza większą odporność na odkształcenia i wgniecenia, dzięki czemu sprzyja dłuższej żywotności materaca.

Technologia Airforce

Jednym z aspektów, który sprawia, że materace SleepMed mogą cieszyć się tak dobrą żywotnością, jest innowacyjna technologia Airforce. Polega ona na wielostrefowej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Zabieg ten sprawia, że nacięcia powstają zarówno w poziomie, jak i pionie, dzięki czemu możliwy jest maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu materaca. W ten sposób powstają otwarte komory, do których trafia ciepło i wilgoć wytworzone przez użytkownika materaca w trakcie snu. To zapobiega gromadzeniu się nadmiaru wilgoci, które mogłoby doprowadzić do pojawienia się pleśni lub grzybów. Naturalne ruchy ciała na materacu skłaniają ciepło i wilgoć do wydostania się, a w ich miejsce zostaje nabrane świeże, czyste powietrze. Technologia Airforce powoduje, że materac ma zapewnioną znakomitą oddychalność, a do tego wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi i ortopedycznymi. To działanie zawiera innowacyjna pianka Flexifoam oraz wysokoelastyczna VPPHR.

Pokrowiec Merced/Probiotex

Coś, co skutecznie ochroni nasz materac przed zniszczeniami i zabrudzeniami, to dobry pokrowiec. Kupując materac SleepMed, można wybrać spośród dwóch rodzajów pokrowców do materaca – Merced lub Priobotex. Merced gwarantuje bardzo dobrą oddychalność wkładu oraz przyjemne uczucie świeżości podczas snu. Jego powierzchnię pokrywa dzianina składająca się z elastycznych włókien, które skutecznie dopasowują się do ciała. Taki pokrowiec sprawi, że podłoże snu stanie się o wiele solidniejsze. Probiotex z kolei wyróżnia się nowoczesną technologię aktywnych probiotyków, która niezwykle skutecznie zmniejsza ryzyko rozwoju roztoczy na powierzchni materaca. Posiada też delikatną dzianinę Tencel oraz specjalną taśmę 3D, która zapewnia dodatkową przewiewność. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że we wkładzie do naszego materaca dojdzie do gromadzenia się drobnoustrojów.

Przedłużenie żywotności materaca to coś, o co zdecydowanie warto zadbać. Nawet małe czynności mogą sprawić, że nasz materac będzie służył nam na dłużej. Pamiętajmy zatem o regularnym odkurzaniu materaca i dbaniu o higienę snu. Możemy też zdecydować się na zainwestowanie w stelaż, który znacząco przedłuży żywotność modelu i zapobiegnie powstawaniu się odkształceń.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme, SleepMed Premium Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.