Wygodny materac potrafi w znacznym stopniu przyczynić się do jakości naszego snu, co ma ogromny wpływ na każdą ze sfer codziennego życia. Wybór odpowiedniego materaca to jednak trudne zadanie. Wszystko przez bardzo szeroką ofertę oraz mnogość parametrów, jakie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. W jaki sposób podejść do wyboru materaca i na co w szczególności zwrócić uwagę?

Od tego, w jakich warunkach śpimy, zależy nasze późniejsze samopoczucie, a także stan zdrowia. Nie bez powodu mówi się o tym, że to właśnie materac jest kluczowym elementem jeśli chodzi o regenerację organizmu po ciężkim dniu w pracy, szkole itd. Aby jednak w pełni cieszyć się z zakupu należy posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze materaca.

Materac wpływa na jakość snu?

Przyjmuje się, że każdy z nas potrzebuje określoną liczbę godzin snu w ciągu doby. Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie, ile czasu powinniśmy spać, ale zgodnie z szacunkami naukowców zakładamy, że nie krócej niż sześć. Oczywiście istnieją liczne wyjątki, ale jak to najczęściej bywa są one jedynie potwierdzeniem powszechnej reguły. Zdrowy i w pełni jakościowy sen powoduje, że budzimy się wypoczęci, pełni energii, gotowi do działania, z dużą dawką motywacją, ale i koncentracją. Brak snu lub jego słaba jakość może z kolei prowadzić do wycieńczenia organizmu, gorszych wyników w życiu zawodowym, problemów z zebraniem myśli, szybszym przemęczaniem się, rozdrażnieniem czy nawet poważnych chorób. Wszystko to sprawia, że dbałość o prawidłowy sen powinna być jednym z naszych życiowych priorytetów.

Jaki materac wybrać?

Liczba sprężyn a wygoda materaca – czy są ze sobą powiązane? Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Łomży?Aby tak się jednak stało niezbędne jest zaopatrzenie się w wygodny i dający odpocząć naszemu ciału, ale i umysłowi materac. Producenci z roku na rok, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, unowocześniają swoje produkty, wzbogacając je o nowe funkcje, zwiększając wygodę, a co za tym idzie – sprawiając, że większość materaców dostępnych na rynku umożliwia wysoką jakość wypoczynku. Nie zmienia to jednak faktu, że wybierając odpowiedni produkt należy posiadać choćby minimalną wiedzę na jego temat. Wielu konsumentów zastanawia się między innymi nad tym, czy liczba sprężyn w materacu ma naprawdę tak duże znaczenie, jak zwykło się twierdzić?

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Jak się okazuje, ilość sprężyn w materacu jest jednym z kluczowych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego materaca. Liczba sprężyn w materacach jest bowiem wprost proporcjonalna do ich ogólnej wygody, a więc przede wszystkim jakościowego snu. Materace sprężynowe są od lat na czele jeśli chodzi o popularność wśród konsumentów. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to rodzaj, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością, świetną funkcjonalności, a przede wszystkim przystępną ceną, biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania.

Materace sprężynowe – rodzaje i cechy szczególne

To najpowszechniejsza, bardzo uniwersalna i szeroka kategoria jeśli chodzi o materace. Jak to jednak zwykle bywa produkt produktowi nierówny i bardzo wiele zależy od tworzącej go firmy. Materace sprężynowe co do zasady dzieli się jednak na kieszeniowe oraz bonellowe. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej i specjalnie sprofilowanej tkaninowej kieszeni. Mechanizm ten sprawia, że uginanie się jednej sprężyny nie wprawia automatycznie w ruch pozostałych, dzięki czemu materac zachowuje elastyczność i z dużą precyzją dostosowuje się do ciała osoby leżącej. Materace sprężynowe bonellowe posiadają natomiast mniej zaawansowaną technologię. Są one bowiem zbudowane w taki sposób, że wszystkie ze sprężyn tworzą jeden system, a więc są ze sobą ściśle połączone. Nacisk na jedną sprawia, że uginają się także pozostałe, a to nie zapewnia już takiej ergonomii i komfortu jak w przypadku materaca kieszeniowego.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Ile sprężyn w materacu znajdziemy? Ilość sprężyn w materacach różni się w zależności od rodzaju, konkretnego modelu, ale przede wszystkim rozmiaru samego materaca. W niemal wszystkich przypadkach liczbę sprężyn określa się według metra kwadratowego powierzchni materaca. Standardowo materac sprężynowy bonellowy posiada od około 100 do 200, a kieszeniowy – w zależności od typu – od 200 do nawet 1000 sprężyn w przeliczeniu właśnie na metr kwadratowy. Oczywiście są to wyłącznie szacunkowe liczby, ale większość producentów trzyma się tych norm w tworzonych przez siebie materacach. Bardzo często jednak zdarzają się także modele z większą liczbą sprężyn, co tylko wpływa na ich atrakcyjność. Niektórzy producenci modyfikują nawet swoje materace pod konkretnie określone przez klienta wymagania, ale do każdego tego typu przypadku trzeba podejść indywidualnie.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Przede wszystkim należy mieć w głowie zasadę, że im większa liczba sprężyn w materacu, tym lepiej. Jest on wówczas bardziej elastyczny, a więc po prostu wygodny dla naszego ciała. Materace z dużą liczbą sprężyn powinni wybierać głównie ci, którzy mają problemy z kręgosłupem, bólem stawów czy mięśni lub ich ciało całymi dniami jest poddane sporemu wysiłkowi. Dobry materac to taki, który daje możliwość odpoczynku i odciąża każdy element naszego ciała. Warto dodać, że oprócz liczby sprężyn powinno się zwrócić uwagę także na inne cechy, takie jak między innymi twardość, grubość czy wytrzymałość materaca. Materace o dużej sprężystości, stosunkowo wysokie i twarde polecane są osobom cięższym o wadze powyżej 80-85 kilogramów lub parom. Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Łomży? W dzisiejszych czasach możliwości jest wiele i świetną alternatywą dla stacjonarnych sklepów są sklepy internetowe. Na względzie należy mieć także to, aby wybierać z ofert sprawdzonych i renomowanych producentów. Jednym z nich jest na przykład marka Hilding, której na przestrzeni lat zaufało już wielu klientów.

Jeśli podobał Ci się powyższy artykuł i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy na bloga na stronie autoryzowanego dystrybutora materacy i łóżek najlepszych polskich marek. Jeśli nie potrzebujecie więcej informacji a, chcielibyście zapewnić sobie zdrowy i wygodny sen, zapraszamy także na zakupy materacy, poduszek, kołder i innych przydatnych w sypialni gadżetów. Zapraszamy – https://sleepinghouse.pl/ – autoryzowany sklep marki Hilding i wielu innych.