Prawidłowa higiena snu ma wpływ na całe nasze życie zawodowe oraz prywatne. Z tego powodu niezbędnym elementem wyposażenia domu czy mieszkania jest wygodny i pozwalający na pełną regenerację naszego organizmu materac. W jaki dokładnie sposób wpływa on na naszą codzienność i czy liczba sprężyn w materacu ma w tym obszarze znaczenie?

Wielu z nas decydując się na zakup nowego materaca staje przed trudnym wyborem. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy z jednej strony mamy bardzo szeroką ofertę złożoną z przeróżnych rodzajów i modeli, z drugiej jednak nie za bardzo wiemy, na jakie konkretnie informacje warto zwrócić uwagę. Podpowiadamy!

Materac na dobry sen

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważny w życiu każdego z nas jest odpoczynek, w tym odpowiednio długi i jak najlepszy jakościowo sen. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, co wpływa na to, czy budzimy się wypoczęci, czy też przemęczeni i nie czujemy, aby w ciągu nocy nasz organizm w pełni wypoczął. Jednym z kluczowych elementów w tej materii jest materac, który powinien być dostosowany do naszych potrzeb, w tym dobrze współgrać z ciężarem naszego ciała. Pamiętajmy, że udany odpoczynek to w dzisiejszych czasach rzadkość, a to przecież dzięki niemu stajemy się o wiele bardziej produktywni, kreatywni i mamy więcej energii do działania. Warto więc jak najszybciej zadbać o ten aspekt naszego życia!

Jaki materac wybrać?

Jak ilość sprężyn w materacu wpływa na jego wygodę? Ile zapłacimy a komfortowy materac ze sprężynami w Łomży?Na rynku istnieje wiele różnego rodzajów materaców, w tym między innymi piankowe czy lateksowe. Od lat niesłabnącym zainteresowaniem klientów cieszą się również materace sprężynowe bonellowe oraz kieszeniowe, które różnią się między sobą jeśli chodzi o ilość sprężyn w materacu oraz jego budowę i funkcjonalność. O czym dokładnie mowa? W materacach bonellowych sprężyny są ze sobą stale połączone, tworząc jeden system. W praktyce oznacza to, że ugięcie się jednej z nich angażuje do pracy pozostałe i znaczna część jego powierzchni się załamuje. Przeciwnie jest w materacach kieszeniowych, których budowa sprowadza się do tego, iż każda ze sprężyn zabezpieczona jest w pojedynczej tkaninowej kieszeni. Dzięki temu nacisk na zaledwie jedną z nich nie powoduje automatycznego ugięcia się innych. Materace pocketowe są przez to o wiele bardziej elastyczne i w ogromnym stopniu dopasowują się do ciała osoby leżącej, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Wielu klientów zastanawia się, czy liczba sprężyn w materacach wpływa na wygodę i wyższą jakość wypoczynku? Jak się okazuje, ma ona na tej płaszczyźnie wręcz decydujące znaczenie. Jak to możliwe? Ilość sprężyn w materacach wpływa bowiem na ich elastyczność i to, jak reagują na ciężar ciała użytkownika. Materac z dużą liczbą sprężyn jest wygodniejszy, ponieważ zapewnia więcej punktów podparcia. To z kolei odciąża stawy, mięśnie i przede wszystkim kręgosłup, który w ciągu dnia jest narażony na dużą ilość bodźców i spory wysiłek. Nie bez znaczenia jest to, że im więcej sprężyn tym mniejsze jest ryzyko różnego rodzaju odkształceń materaca, a więc będzie mógł nam służyć przez wiele lat. Ile sprężyn w materacu to standard?

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Nie ma prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wszystko zależy bowiem zarówno od rodzaju materaca, jego modelu, ale przede wszystkim rozmiarów. Im większy materac, tym więcej sprężyn posiada, Ich ilość jest co do zasady podawana w przeliczeniu na metr kwadratowy. Zgodnie z przyjętymi standardami, choć nie jest to oczywiście norma, w materacach bonellowych znajdziemy od 100 do 200 sprężyn na metr kwadratowy. Z większej liczby sprężyn jest natomiast zbudowany materac kieszeniowy, który w zależności od modelu posiada od ponad 200 do nawet około 1000 sprężyn na metr kwadratowy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto więc dokładnie sprawdzić parametry poszczególnych modeli i przeanalizować, który z nich będzie dla nas odpowiedni.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Jak już wspomniano, materac to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania czy domu, który wpływa na komfort naszego życia. Wybierając materac należy kierować się więc przede wszystkim własnymi potrzebami i uwarunkowaniami. Mowa w szczególności o tym, że materac musi być dobrany odpowiednio do naszego wzrostu, wagi oraz ogólnego stanu zdrowia, w szczególności jeśli mamy na przykład problemy z kręgosłupem. W tym ostatnim przypadku warto przed zakupem skonsultować sprawę z lekarzem specjalistą, który wyda odpowiednie zalecenia. Warto dodać, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert doświadczonych i cieszących się świetną opinią producentów, jak między innymi marki Hilding, która tworzy wytrzymałe, ergonomiczne i przyjazne użytkownikowi, ale i środowisku naturalnemu materace. Materace Hilding charakteryzują się także nowoczesnym wzornictwem, a więc będą pasować do każdego wystroju.

Ile zapłacimy za komfortowy materac ze sprężynami w Łomży?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że na zdrowiu nie warto oszczędzać, ponieważ prędzej czy później się to na nas odbije. Potraktujmy zakup materaca jako jedną z najważniejszych inwestycji w życiu. Ile zapłacimy za komfortowy materac sprężynowy na przykład w Łomży? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ponieważ przekrój cenowy jest niezwykle szeroki. Materace bonellowe można kupić już za kilkaset złotych, nieco więcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na materac kieszeniowy. W zależności od konkretnego modelu, użytych materiałów, jakości wykonania, grubości, wymiaru czy wykorzystanych technologii jest to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Materac można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online z dowozem do domu.