Wygodny materac to podstawa, jeśli chcemy myśleć o komfortowym i w pełni jakościowym śnie. Niestety wciąż wiele osób nie wie, czym kierować się przy wyborze tego elementu wyposażenia domu czy mieszkania. Tymczasem istnieje kilka podstawowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby za jakiś czas nie żałować dokonanego zakupu. O czym dokładnie mowa? Co decyduje o tym, czy materac spełni nasze oczekiwania?

Niemal każdy z nas wie, jak ważny jest w naszym życiu sen, ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak w znacznym stopniu poprawić jego jakość. Tymczasem istnieją sprawdzone sposoby na to, aby zwiększyć szansę na skuteczną regenerację naszego ciała, ale i umysłu. Jednym z nich jest zaopatrzenie się w odpowiedni dla zdrowia i komfortu materac. Aby jednak dokonać świadomego wyboru, warto dowiedzieć się, co tak naprawdę wpływa na to, czy materac jest wygodny.

Jaki wpływ na sen ma materac?

Nie od dziś mówi się, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. To słynne powiedzenie można wykorzystać także w kontekście doboru odpowiedniego materaca. Tylko wygodne miejsce do spania sprawi, że nasz sen będzie dobry jakościowo, a my obudzimy się w pełni wypoczęci i gotowi na realizację zadań, jakie przyniesie kolejny dzień. Szacuje się, że człowiek spędza w łóżku nawet połowę swojego życia. Materac służy nam przecież nie tylko do spania, ale wielu z nas czyta wieczorami książkę, pracuje w łóżku czy po prostu ogląda telewizję. Jeśli więc nie zadbamy o odpowiedni materac, nie będziemy w stanie zregenerować naszego ciała po ciężkim dniu.

Materace sprężynowe – czy warto?

Ile sprężyn powinien mieć materac? Jak ich ilość wpływa na komfort snu? Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Łomży?Istnieje kilka podstawowych rodzajów materaców. Do najpopularniejszych należą materace lateksowe, piankowe, a także sprężynowe. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się od lat te ostatnie, które z kolei można podzielić na dwa zasadnicze typy: bonellowe oraz kieszeniowe (pocketowe). Cechą charakteryzującą pierwszy z nich jest mechanizm połączonych sprężyn, co w praktyce powoduje, że ugięcie jednej sprężyny przekłada się na pracę innych. Przeciwnie jest w materacach pocketowych, w których sprężyny nie są ze sobą połączone, lecz każda z nich jest zamieszczona w osobnej tkaninowej kieszeni. Zabieg ten sprawia, że sprężyny poruszają się niezależnie od siebie, a więc nacisk na jedną z nich nie powoduje automatycznie wprawienia w ruch pozostałych. Jest to duży atut materaców kieszeniowych, ponieważ dzięki takiemu systemowi są one o wiele bardziej elastyczne, a więc są w stanie dostosować się do ciała użytkownika.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Liczba sprężyn w materacu ma kluczowe znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa osoby leżącej. Im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ każda kolejna sprężyna tworzy swego rodzaju punkt podparcia dla poszczególnych partii ciała. Wszystko to sprawia, że wypoczywając na takim materacu jesteśmy w stanie całkowicie się zregenerować, w tym odciążyć mięśnie, stawy i przede wszystkim kręgosłup. Duża ilość sprężyn w materacu jest polecana z tego powodu dosłownie każdemu, ale w szczególności osobom, które cierpią na wszelkiego rodzaju bóle czy też wady postawy. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jak liczba sprężyn w materacach wpłynie na nasze zdrowie, warto poradzić się w tej sprawie lekarza specjalisty, który zaleci, jaki dokładnie materac powinniśmy zakupić.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Ustaliliśmy już, że liczba sprężyn w materacach ma znaczenie i nie jest wyłącznie chwytem marketingowym czy mało ważnym elementem. To bowiem główny budulec każdego materaca sprężynowe i od tego, jaki dokładnie model wybierzemy, zależy komfort naszego wypoczynku. Należy jednak wiedzieć, że ilość sprężyn w materacach uzależniona jest od wielu czynników, w tym rodzaju, modelu, a przede wszystkim wymiarów samego materaca. W materacach bonellowych na powierzchni jednego metra kwadratowego znajduje się zazwyczaj od około 100 do 200 sprężyn. O wiele więcej ma ich materac kieszeniowy, na metrze kwadratowym montowanych jest bowiem – w zależności od konkretnego modelu – od ponad 200 do nawet około 1000 sprężyn.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Ile sprężyn w materacu to odpowiednia liczba, aby można było mówić o pełnej wygodzie? Wszystko zależy od wymagań klienta oraz zasobności jego portfela. Oferta poszczególnych producentów i sprzedawców jest tak obszerna, że każdy jest w stanie znaleźć materac dla siebie. Każdy model ma oczywiście swoje wady oraz zalety, dlatego podejmując decyzję zakupową należy rozważyć wszelkie opcje. Dobierając liczbę sprężyn w materacu warto wziąć pod uwagę między innymi to, czy kupujemy materac wyłącznie dla siebie, czy na przykład do łóżka dwuosobowego. Najlepiej porównać parametry jak największej liczby materaców, a następnie drogą selekcji pozostawić kilka i wybrać ten, który najlepiej nam pasuje.

Wybór materaca – o czym jeszcze pamiętać

Ponadto, pod uwagę trzeba wziąć nie tylko ilość sprężyn w materacu, ale także jego grubość, stopień twardości, jakość wykonania oraz użytych do tego materiałów, rozmiar oraz wszelkiego rodzaju dodatkowe technologie, jakie zostały w nim użyte. Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Łomży? Istnieje wiele punktów sprzedaży, praktycznie w każdym salonie meblowym można zapoznać się z szeroką gamą tego rodzaju produktów. Najlepiej jednak skorzystać z ofert sklepów internetowych i zamówić materac z dostawą do domu. Pamiętajmy jednak, aby wybierać materace sprawdzonych marek takich jak na przykład Hilding, która w swoich produktach łączy precyzję, ciekawe wzornictwo oraz wysoką funkcjonalność. W razie jakichkolwiek wątpliwości można oczywiście skontaktować się ze sprzedawcą lub doradcą klienta i dopytać o szczegóły. W każdym razie warto już dziś zaopatrzyć się w wygodny materac. To bowiem świetna inwestycja we własne zdrowie, która zaprocentuje w pozytywnym tego słowa znaczeniu w przyszłości.