Niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem naszego życia jest sen. Zaniedbanie tego obszaru może bowiem negatywnie wpłynąć na każdy aspekt naszej zawodowej czy też prywatnej działalności. Dobry jakościowo sen jest najłatwiej osiągnąć poprzez wybór odpowiedniego materaca. W poniższym materiale przyjrzymy się tej kwestii nieco bliżej i odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania.

Któż z nas choćby raz w życiu nie stanął przed koniecznością wyboru materaca. Dopiero wówczas zaczynamy rozumieć, jak duży wpływ na nasze życie ma ten z pozoru mało ważny element wyposażenia każdego mieszkania. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ to, w jakich warunkach spędzamy dużą część naszego życia, ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Jaki wpływ na sen ma materac?

Wielu klientów zastanawia się z pewnością, dlaczego wybór dobrego materaca jest tak istotny. Szacuje się, że więcej niż jedną trzecią naszego życia poświęcamy na sen, w niemal połowę doby spędzamy w łóżku. Wiele osób przecież przynosi pracę do domu, spędza wieczory z rodziną przed telewizorem czy też po prostu wypoczywa po ciężkim dniu. Wszystko to powoduje, że jedną z najważniejszych rzeczy odpowiadających za naszą codzienną wygodę jest… właśnie materac. Całkowita regeneracja organizmu, między innymi poprzez zdrowy i w pełni jakościowy sen, sprawia, że mamy więcej energii, wyższą koncentrację i motywację do działania, lepszą pamięć, jesteśmy w stanie z sukcesami mierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami los. Między innymi dla tych powodów warto postawić na komfortowy materac. Jaki jednak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Materace sprężynowe – jakie są rodzaje?

Ile sprężyn znajdziemy w materacach sprężynowych? O czym decyduje ich ilość? Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Łomży?Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór różnego typu materaców, w tym lateksowych, z pianki, a także sprężynowych. To właśnie te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest ich ogólna dostępność, uniwersalność, a także korzystna cena oraz wysoka jakość wykonania. Materace sprężynowe można natomiast podzielić na dwa podstawowe typy: kieszeniowe oraz bonellowe, które różnią się od siebie przede wszystkim układem sprężyn. Materace kieszeniowe są o wiele nowocześniejsze, a ich budowa opiera się na tym, że każda ze sprężyn schowana jest w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu ugięcie jednej nie powoduje automatycznego zaginania się kolejnych. Z odwrotną sytuacją mamy do czynienia w przypadku materaca bonellowego, w których istnieje system połączonych sprężyn, a to z kolei skutkuje tym, że wprawienie w ruch jednej z nich angażuje kolejne.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Wiemy już jak działają poszczególne mechanizmy sprężynowe, warto zastanowić się nad tym, czy liczba sprężyn w materacu ma jakiekolwiek znaczenie dla użytkownika? A jeśli tak, to na co wpływa ilość sprężyn w materacu i jaki w takim razie model należy wybrać? Jak się okazuje, ilość sprężyn w materacach ma bardzo duże przełożenie na naszą wygodę, bezpieczeństwo, jak i ogólne odczucia jeśli chodzi o korzystanie z materaca. Ogólnie im większa liczba sprężyn w materacach, tym lepiej, ponieważ wówczas nasze ciało zyskuje dodatkowe punkty podparcia. To natomiast prowadzi do tego, że nasze mięśnie, stawy i w szczególności kręgosłup, jak i cały układ kostny są w stanie w pełni odpocząć. Ma to znaczenie przede wszystkim u osób, które na co dzień realizują pracę fizyczną, ale nie tylko. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji przed komputerem również nadwyręża nasz szkielet i powoduje liczne dolegliwości.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co wpływa na to, ile sprężyn w materacu znajdziemy? W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę rodzaj materaca sprężynowe, a następnie jego wymiary. Naturalną sprawą jest, że im większy materac, tym więcej w nim sprężyn, ponieważ muszą być one rozłożone równomiernie i w miarę ergonomicznie na całej jego powierzchni. Nie ma więc jednej prostej odpowiedzi na pytanie, ile sprężyn znajdziemy w danym materacu, ale są pewne standardy, których trzyma się większość producentów. W materacach bonellowych występuje zazwyczaj od około 100 do 200 sprężyn w przeliczeniu na metr kwadratowy, w kieszeniowych z kolei wbudowanych jest – w zależności od jego typu – od nieco ponad 200 do nawet 1000 na metrze kwadratowym.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Z tego powodu jako wygodniejsze wskazuje się materacu kieszeniowe z dużą liczbą sprężyn. Dzięki zastosowanemu w nich mechanizmowi materace te niejako dostosowują się do ciała osoby leżącej. Dobierając liczbę sprężyn w materacu warto mieć to na uwadze, ponieważ wygodny materac to jedna z najważniejszych inwestycji w nasze zdrowie i z całą pewnością zwróci się ona w przyszłości. Warto dodać, że oprócz sprężystości trzeba zwrócić uwagę w szczególności na wymiary materaca, jego grubość, twardość, jakość użytych materiałów, czy też liczbę warstw.

Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Łomży?

Obecnie zakup materaca sprężynowego jest o wiele prostszy niż jeszcze kilka lat temu. Wpływa na to rosnąca liczba producentów, którzy chcą wyjść naprzeciw swoim klientom. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać materac, który w stu procentach będzie odpowiadał jego potrzebom. Ponadto, zakupu można dokonać już w niemal każdym branżowym i nie tylko sklepie internetowym, co pozwala najpierw na porównanie dużej liczby modeli, a następnie złożenie zamówienia z dostawą do domu lub odbiorem osobistym w punkcie stacjonarnym. Podejmując decyzję warto postawić na produkty sprawdzonych marek takich jak między innymi Hilding, która łączy w swoich produktach wysoką jakość, przystępną cenę, piękne wzornictwo, a do tego nowoczesność. Materace Hilding są ergonomiczne, niezwykle wytrzymałe i stworzone z naturalnych materiałów.