Czy warto kupić materac lateksowy? Komu można polecić materac lateksowy? Jaki rozmiar materaca wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Poznaj tajniki budowy materaca lateksowego

Lateks wykorzystywany do produkcji materacy to mieszanka naturalnego i syntetycznego mleczka kauczukowego. Jest to szczególny rodzaj pianki niezwykle elastycznej, wytrzymałej i odpornej na kurz, roztocza i bakterie. Dlatego materace lateksowe mają wiele zalet i spełnią wymagania najbardziej wymagających konsumentów.  Można je polecić osobom, które mają alergię lub cierpią na poranny ból pleców. Lateks znakomicie podpiera kręgosłup, ale nie uciska nadmiernie na ciało. Stopień jego twardości zależy od zawartości mleczka kauczukowego. Im więcej lateksu, tym materac jest twardszy. Można więc go dopasować tak, aby nie był ani zbyt miękki, ani za twardy. To ważne, bo wówczas osoba śpiąca nie zapadnie się w nim, ale też nie musi często zmieniać pozycji. Materac nie faluje i skrzypi, tak jak niektóre sprężynowe modele, zwłaszcza te tanie i kiepskiej jakości.  Nie przenosi drgań podczas zmiany pozycji, dlatego znakomicie sprawdzi się w łóżkach dwuosobowych. Dzięki wymienionym zaletom mięśnie i stawy rozluźniają się i regenerują podczas nocnego wypoczynku, a użytkownik wstaje rano wypoczęty i z uśmiechem rozpocznie dzień.

Lateksowe materace do spaniaMaterac lateksowy jest odporny na zużycie, więc można na nim wygodnie spać przez wiele lat. Wkładki lateksowe mają w swej strukturze mnóstwo mikro kanalików, które zapewniają cyrkulację powietrza. Odprowadzają więc wilgoć i zapewniają higienę i czystość. Zabezpieczają przed przegrzaniem się podczas snu. Mogą być stosowane łącznie z innymi rodzajami pianek, takimi jak pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne. Mogą również otaczać warstwę zbudowaną ze sprężyn kieszeniowych. Taką nowoczesną technologię wykorzystują najlepsi producenci, na przykład Hilding Anders Polska, należący do międzynarodowego koncernu Hilding Anders International. Hilding oprócz własnej produkcji, wspiera technologicznie marki Galaxy, Sleepmed i Curem. Materace Hilding wytwarzane z ekologicznych materiałów mają właściwości prozdrowotne i cieszą się doskonałymi opiniami użytkowników. Wiele modeli posiada certyfikaty nadane przez zewnętrzne jednostki nadzorujące proces produkcji. Zastanawiasz się, jaki materac lateksowy wybrać? Polecamy model Hilding Melody. To twardy, dwustronny materac 7-strefowy ze zdejmowanym pokrowcem, który można często prać zapewniając sobie jeszcze większą higienę snu.

Jaki rozmiar materacy lateksowych wybrać?

Wszystkim osobom, które nie wiedzą, jaki rozmiar materaca lateksowego wybrać, zalecamy sprawdzić rozmiar stelaża swojego łóżka i dopasować do niego materac. Jeśli dopiero urządzasz sypialnię, to mamy dla Ciebie kilka dobrych rad. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, to spraw sobie wygodne, duże łóżko i skompletuj materac lateksowy 140×190. Do wąskich łóżek optymalny rozmiar materaca to 90×190 cm. Materace lateksowe 140×190 sprawdzą się również w łóżkach dwuosobowych, zwłaszcza gdy partnerzy są drobnej budowy i nie potrzebują szerokiego łoża, które zajmuje dużo powierzchni. Do dużych sypialni polecamy szerokie, wygodne łóżka z materacami o rozmiarach 160×200 lub 180×200 cm. Warto nadmienić, że materace lateksowe nie muszą być drogie. Tani materac 140×190 można kupić w sklepie wysyłkowym na stronie sleepinghouse.pl.

Dla kogo wskazany jest wybór materaca lateksowego?

Ze względu na wymienione wcześniej zalety lateksu, materace lateksowe można polecić osobom z problemami ortopedycznymi, cierpiącym na przewlekły ból pleców, a także osobom z dużą nadwagą. Solidny materac z wysoką zawartością kauczuku, np. Hilding Melody będzie wygodny dla użytkowników ważących 120 kg i więcej. Antyalergiczne i przeciwgrzybicze właściwości materaca lateksowego zachwycą alergików uczulonych na kurz, pleśnie i roztocza. Lateks pomaga zapobiegać odleżynom, dlatego polecany jest osobom obłożnie chorym, rekonwalescentom po wypadkach i zabiegach operacyjnych. Sprawdzi się także w przypadku seniorów, którzy dużo czasu spędzają w łóżku i często cierpią z powodu bólu kręgosłupa. Z kolei materace hybrydowe, skonstruowane z pianek elastycznych, warstwy zbudowanej ze sprężyn kieszeniowych i z wkładką z lateksu, można polecić wszystkim, którzy chcą spać zdrowo i wygodnie, nie myśląc co kilka lat o wymianie materaca. Takie modele to choćby Hilding Zorba, czy Hilding Makarena. Konsumenci, którzy kupili materac bez lateksu, lub śpią na starym, wysłużonym materacu, mogą poprawić sobie komfort, nakładając lateksowy materac nawierzchniowy Hilding Blues.

Podsumowując, z szerokiej oferty materaców lateksowych każdy klient znajdzie model, który zaspokoi jego potrzeby.