Sen jest niesamowicie ważnym elementem naszego życia. Bezpośrednio wpływa na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Nie powinno więc budzić zdziwienia stwierdzenie, że na nasze zdrowie i jakość życia wpływa podłoże, na którym śpimy. Wybór materaca to wyjątkowo ważna decyzja. Dokonując wyboru spośród oferty materaców lateksowych, możemy być pewni, że stawiamy na komfort snu i wygodę. Poznaj specyfikę materacy lateksowych oraz zalety spania na materacu o wymiarach 200×200 cm!

Poznaj budowę i technologie zastosowane w materacu lateksowym

Coraz bardziej popularnym rodzajem materacy dostępnych na rynku jest materac lateksowy. Charakteryzuje go wysoka elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Materac lateksowy nie wchłania wilgoci, co odróżnia go od materacy wykonanych z innych materiałów. Stopień gęstości struktury lateksu nie pozwala na przenikanie wilgoci. Dlatego nawet jeśli materac zostanie zmoczony, woda po przeniknięciu przez pokrowiec zatrzyma się na bloku lateksowym, lub przepłynie przez nawierty w nim umieszczone. Zapewniają one prawidłową cyrkulację powietrza oraz pomagają zachować jego strefowość, a więc idealne dopasowanie do ciała osoby użytkującej. Wszystko to sprawia, że materace lateksowe nie wchłaniają wilgoci, dlatego nie występuje ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy.

Dodatkowo, lateks jest najbardziej elastycznym z wszystkich dostępnych komponentów używanych do produkcji materacy. Materac wykonany z lateksu można więc użytkować na stelażu regulowanym, co nie wpłynie na okres żywotności podłoża.

Jakie korzyści płyną w wyboru materaca lateksowego?

Poznaj zalety spania na materacu lateksowymPrzy wyborze materaca warto postawić na sprawdzonego producenta, takiego jak marka Hilding, znajdująca się w światowej czołówce producentów materacy ze względu na jakość oraz stosowane technologie. Wówczas będziemy mieli pewność, że dokonujemy wyboru spośród najlepszych, najwyższej jakości produktów. Materace lateksowe to jedne z najnowszych, najnowocześniejszych rozwiązań. Cenią je zarówno eksperci jak i klienci, którzy dokonując wyboru materaca lateksowego sprawiają sobie wygodny, zdrowy sen na lata. To także rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Specjaliści od wad postawy wskazują na komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie podłoża do kręgosłupa. Borykasz się z bólem podczas snu? Materac lateksowy będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku wypoczynku. Uczucie wsparcia całego ciała wynikające z naturalnej właściwości pianki lateksowej do optymalnego podtrzymywania postury jest niezastąpione. Lateks jest także materiałem odpornym na pleśń i roztocza, co sprawia, że jest doskonały dla alergików. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Jaki rozmiar materaca lateksowego wybrać? Podpowiadamy!

 

W jakich rozmiarach dostępne są materaca lateksowe?

Standardowa długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości. Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy?

Najwęższy, bo mierzący 80×200 cm materac lateksowy Hilding Flamenco, to propozycja skierowana do starszych dzieci. Jest nieco mniejszy niż standardowy rozmiar pojedynczego materaca dla dorosłych mierzącego 90×200 cm, który zapewni wygodę nastolatkowi oraz szczupłej osobie dorosłej. Materac, którego wymiary wynoszą 100×200 cm to propozycja jednoosobowa skierowana do osób o nieco większej masie ciała, ale także wszystkich tych, które cenią sobie nieco więcej przestrzeni, lub często zmieniają pozycję w trakcie snu. Podobnie w przypadku jednoosobowych materacy o wymiarze 120×200 cm. Te również dedykowane są osobom o większej masie ciała. Materac piankowy o wymiarach 140×200 cm to najmniejszy materac dwuosobowy, który sprawdzi się w przypadku par szczupłych, nie zmieniających zbyt często pozycji w czasie snu. Wymiary 160×200 cm są już natomiast standardowymi wymiarami materacy dwuosobowych. Są uniwersalne, a więc przypadną do gustu parom ceniącym sobie komfort, często zmieniającym pozycje, lub tym o nieco większej masie ciała. Model o wymiarach 180×200 cm sprawdzi się wszystkim ceniącym sobie komfort oraz przestrzeń, tym bardziej materac lateksowy 200×200 cm. Materace lateksowe 200×200 cm to gwarancja wygody, na którą stawiają także osoby śpiące w pojedynkę. Co więcej, nie potrzeba fortuny, aby zapewnić sobie wygodę. Tani materac 200×200 cm daje możliwość komfortowego snu i dużej przestrzeni za stosunkowo niewielką kwotę