Dobry materac zapewnia człowiekowi prawidłowy oraz regenerujący sen. Jest on ważny dla organizmu zarówno osób starszych, jak i młodszych. Intensywny wzrost, wysiłek fizyczny oraz siedzący tryb życia idealnie definiuje okres dorastania, jaki przechodzi każdy nastolatek. Aby pomóc mu w odpowiednim rozwoju warto zwrócić uwagę na materac, na jakim śpi. Na polskim rynku dostępnych jest wiele materacy dla nastolatków, w tym Hilding Funky. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? 

Właściwości Hilding Funky

Hilding Funky należy do wyjątkowych materacy przeznaczonych specjalnie dla nastolatków. Posiada wyjątkowe właściwości skierowane właśnie dla tej grupy wiekowej. Należą do nich przede wszystkim dwie twardości, które sprawiają, że materac jest praktyczny oraz stanowi inwestycję na lata. Nie da się ukryć faktu, że w okresie dojrzewania zarówno waga jak i sylwetka nastolatka ulega zmianie, dlatego ważne jest, aby materac miał odpowiednio dopasowaną twardość. Materac po jednej stronie posiada piankę FlexiFoam o twardości oznaczanej jako H2, która dedykowana jest osobom do 80 kg. Po drugiej stronie znajduje się ta sama pianka, jednak jej twardość kwalifikuje się do H3, czyli przeznaczona jest dla osób do 100 kg. W ten sposób niezależnie od zmiany wagi oraz indywidualnych preferencji nastolatka materac jest w stanie dopasować się do potrzeb. Dodatkowo sama pianka cechuje się wysoką elastycznością oraz plastycznością, dzięki czemu potrafi się odpowiednio przystosować do ciała użytkownika. Hilding Funky można odwracać o 180 stopni, przez co nie tylko możliwa jest zmiana twardości, ale dodatkowo czynność ta zwiększa trwałość produktu oraz jego wentylację. Materace Hilding produkowane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, co oznacza, że nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych oraz wywołujących alergii substancji. Nastolatki spędzają większość czasu na biernym odpoczynku lub nauce, przez co ich tryb życia w dużej mierze jest siedzący. Jest to niezwykle męczące dla kręgosłupa i może być przyczyną powstawania wad postawy, dlatego w materacach Hilding Funky zastosowano siedem stref twardości. Zabieg ten przyczynia się do powstania siedmiu zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają optymalne dopasowywanie się do indywidualnej budowy ciała użytkownika. W ten sposób kręgosłup jest odpowiednio podparty, a ciało może odpocząć i zrelaksować się w czasie snu. Materac dla nastolatka pełni niezwykle ważną rolę w ich życiu, jednak czy wiadomo dlaczego?

Dlaczego materac dla nastolatka jest taki ważny? 

materac dla nastolatka - dowiedz się więcej o hilding funkyMaterace dla nastolatków stanowią niezwykle ważną podstawę prawidłowego rozwoju między innymi ich kręgosłupa. To właśnie on jest narażony na nieprawidłowe kształtowanie się poprzez siedzący tryb życia oraz bierny odpoczynek, a powstałe konsekwencje mogą towarzyszyć dziecku przez wiele lat. Materac Hilding Funky dba w prawidłowy sposób o kręgosłup nastolatka poprzez odpowiednie dopasowywanie się do jego potrzeb. Nie można zapomnieć również, że materace do spania, takie jak Hilding Funky wpływają na prawidłowy zdrowy i efektywny sen, z którego dziecko może wiele zyskać. Wypoczęty organizm jest w stanie sprostać wielu wyzwaniom, które w ciągu dnia spotykają nastolatka, a umożliwia to między innymi dobre samopoczucie czy koncentracja. Nie można również zapomnieć, że materac odpowiada za prawidłowe ułożenie ciała, a więc umożliwia regenerację mięśni, nie powodując następnego dnia dolegliwości bólowych. Wielu nastolatków często w łóżku ogląda telewizję lub czyta książki, dlatego sam materac narażony jest na wiele zabrudzeń. W przypadku Hilding Funky zastosowano wysokiej jakości pokrowiec Young, którego materiał posiada podwyższoną odporność na ścieranie oraz z łatwością można go ściągnąć i wyprać. W ten sposób łatwiej utrzymać materac w czystości oraz zwiększa się jego higieniczność.

Materace dla nastolatków powinny znaleźć się w każdym pokoju z uwagi na swoje właściwości oraz dopasowanie do tej konkretnej grupy wiekowej. Ich praktyczność oraz dostosowywanie się do indywidualnych cech użytkownika sprawia, że z łatwością sprostają wymaganiom każdego dziecka. A dodatkowo umożliwią im najlepszy rozwój i zadają o kręgosłup!