Wiele osób śpi na wersalkach, czy kanapach. Nie widzą w tym nic złego, jednak działania te w ogromnym stopniu wpływają na zdrowie całego ciała, a także samopoczucie. Bardzo trudno jest wyspać się na podobnych powierzchniach – nie zapewniają one komfortu dla kręgosłupa i nie są dostosowane do potrzeb wynikających z wieku, czy indywidualnych preferencji. W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie materaca nawierzchniowego. 

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to po prostu kilkucentymetrowy materac, odbiegający nieco wyglądem od tego tradycyjnego. Ma za zadanie wyrównać powierzchnię snu, czy regulować twardość używanego podłoża. Może także służyć jako nakładka na materac bazowy. Uchroni podłoże przed zanieczyszczeniami i zapewni odpowiednią wentylację wkładu. Dzięki temu sen będzie komfortowy i higieniczny. Jego zastosowanie nie kończy się w domu – jest bardzo lekki i elastyczny, dzięki czemu możesz go rolować i transportować. Będzie idealną alternatywą dla karimaty, a sen pod namiotem przestanie kojarzyć Ci się z udręką. Nada się również na niewygodnych podłożach w hotelach – sprawi, że wypoczynek na łóżku gdzieś daleko od domu będzie naprawdę komfortowy. Materac nawierzchniowy 140×200 możesz także nałożyć na kanapę i wersalkę, dzięki czemu zapewnisz sobie zdrowy odpoczynek.

Jaki materac wybrać?

Materac nawierzchniowy - w jakiej sytuacji się przyda?Opcji jest naprawdę wiele, a rynek oferuje ogromny wybór materacy nawierzchniowych. Zanim dokonasz wyboru nakładki, weź pod uwagę to, gdzie będziesz ją wykorzystywał. Znajdziesz zarówno materace piankowe, jak i lateksowe, mające odrębne właściwości. Jeśli zależy Ci na tym, by powierzchnia na której wypoczywasz była twardsza, wybierz modele o zwiększonej gęstości, które sprawią, że Twój kręgosłup będzie stabilny (twarde, średnio twarde). Jeśli natomiast narzekasz na podłoże, które nie jest w żadnym stopniu elastyczne, warto zakupić miękki model materaca nawierzchniowego. Produkty zazwyczaj są bezpieczne dla alergików – nie musisz więc martwić się o nasilenie alergii. Zapewniają optymalną wentylację wkładu, która utrzymuje materac w czystości. Jeśli Twój materac bazowy odkształcił się po latach użytkowania – powinieneś pomyśleć o zakupie materaca nawierzchniowego, który wyrówna powierzchnię.

Dobry wybór

Materac powinieneś dostosować do swoich preferencji i kierować się indywidualnymi potrzebami. Pamiętaj jednak, by sięgać po produkty sprawdzonych marek, które naprawdę zapewnią CI niezwykle komfortowy sen. Dobrym wyborem może okazać się model Hilding Bass. Spodoba się osobom, które wolą raczej silniejsze podparcie i wszystkim tym, którzy chcą sprawić, że podłoże do snu będzie twardsze. Produkt jest jednocześnie bardzo elastyczny, a co więcej, możesz go rolować i przewozić gdzie tylko chcesz. Spodoba się alergikom, ponieważ został wykonany z materiałów, które nie nasilają alergii, a dbają o odpowiednią wentylację wkładu i higienę snu. Pokrowiec produktu możesz dodatkowo regularnie prać, dzięki czemu pozbędziesz się bakterii i zanieczyszczeń.

Nie warto zastanawiać się długo nad zakupem materaca nawierzchniowego. Jak się okazuje to produkt na tyle uniwersalny i przydatny, że znajdzie miejsce w prawie każdym domu. Szereg jego zastosowań zachęca coraz więcej osób do zakupu produktu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/