Rynek sypialniany przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit. W sklepach stacjonarnych i na stronach internetowych pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Coraz większą popularność zdobywają również podłoża piankowe, które jeszcze do niedawna budziły pewne wątpliwości.

Najważniejsze cechy materacy piankowych

Pianki są obecnie uznawane za jedne z najszybciej rozwijających się surowców na świecie. Są to wysokiej klasy materiały, które są zróżnicowane pod względem elastyczności i odporności na odkształcenia. Bardzo wiele osób jeszcze do niedawna nie miało do nich pozytywnego nastawienia. Wynikało to głównie z obawy o wątpliwą trwałość oraz strach przed nieznanym. Kilka ostatnich lat udowodniło jednak, że nie ma absolutnie żadnych powodów do obaw – pianki są świetnymi komponentami, które doskonale sprawdzają się w roli wypełnienia materaca. Tego typu wnętrze zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru i doskonałe dopasowanie do sylwetki na całej jej długości. Wbrew pozorom, są to podłoża bardzo wysokiej trwałości – zastosowanie nowoczesnych technologii i najbardziej innowacyjnych materiałów sprawiło, że produkty tego typu zachowują swoje pierwotne właściwości przez długi czas, nawet w przypadku częstej eksploatacji. Na uwagę zasługuje również fakt, iż pianki mają strukturę, która pozwala na optymalną wentylację wkładu, dzięki czemu ciepło i wilgoć gromadzące się wewnątrz wkładu są odprowadzane. W efekcie rozwój szkodliwych grzybów i roztoczy jest niemożliwy, a higiena użytkowania znacznie wzrasta.

Materac piankowy – dla kogo będzie odpowiedni?

Jaki materac piankowy wybrać?Podłoża zbudowane na bazie pianek są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się w niemal każdym przypadku. Doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym, ponieważ są w stanie optymalnie podeprzeć rozwijające się ciało. Są również świetnym rozwiązaniem dla nastolatków, ponieważ można je kupić w bardzo okazyjnej cenie – z tego właśnie powodu wymiana podłoża na nowe, gdy dziecko urośnie, nie będzie aż tak kłopotliwe. Ponadto, są dostępne w bardzo wielu mniej standardowych rozmiarach: można kupić na przykład materac piankowy 120×200, który nie zajmie bardzo dużo miejsca w pokoju, a da użytkownikowi ogromną swobodę ruchów. Podłoża tego typu bardzo często znajdują swoje zastosowanie również w sypialniach osób dorosłych, które ze względu na charakter swojej pracy cierpią z powodu nawracających dolegliwości bólowych kręgosłupa. Materace piankowe w wielu przypadkach są polecane również dla seniorów oraz osób obłożnie chorych – posiadają bowiem właściwości przeciwodleżynowe i, ze względu na swoją budowę, mogą być używane na stelażach z regulacją.

Idealny model dla Ciebie

Wielkość asortymentu w niektórych sklepach może wydawać się nieco przytłaczająca. Warto wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu idealnego materaca dla siebie. Pierwszym i najważniejszym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę jest rodzaj wypełnienia. Wolisz, żeby wewnątrz znajdowała się pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna, czy lateksowa? A może zależy Ci na tym, by połączyć właściwości wspomnianych komponentów? Wybór należy do Ciebie. Szalenie istotne jest również to, aby dobrać odpowiednią dla siebie twardość – parametr ten zależy zarówno od wagi użytkownika, jak i jego osobistych preferencji. Ostatnim już, ale nie mniej ważnym aspektem jest rozmiar podłoża do snu. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim fakt, iż w przypadku materaca podwójnego, dla jednej osoby należy przeznaczyć minimum 70 cm szerokości – oznacza to, że łóżko podwójne zaczyna się od wymiarów 140×200.

Wiesz już, że piankowe podłoże do snu to świetna decyzja na lata? W takim razie nie czekaj – kup swój wymarzony materac piankowy i przekonaj się, jak cudowny może być sen!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/